Dieta Refluks

Ilość Dni: 7
Ilość posiłków w ciągu dnia:
5
Kaloryczność: 1600 kcal lub 2500 kcal
Możliwość powtarzania: Tak
Czas wysłania: do 12h
Plan dietetyczny zawiera:

📋  7-Dniowy Jadłospis
🛒  Lista Zakupów
📝  Wydruk na Lodówkę

100.00 

(*) Dieta doskonała dla mężczyzn i kobiet
dieta refluks jadłospis

Co znajdziesz w zamówionym planie żywieniowym?

7-Dniowy Jadłospis – Dieta Refluks

W jadłospisie znajdziesz sprawdzone przepisy na potrawy minimalizujące refluks o wybranej kaloryczności każdego dnia. Wszystkie potrawy w planie żywieniowym są pyszne i polecane przez wielu klientów. Dzięki 7 dniowemu planu dietetycznemu nauczysz się sposobu żywienia, który pomoże Ci pokonać i uciszyć objawy choroby refluksowej.

Lista Zakupów

Lista zakupów na cały tydzień w jednym miejscu. 

Wydruk na Lodówkę

Skrót jadłospisu na jednej kartce a4 do powieszenia na lodówce.

Życzę miłego tygodnia z moim jadłospisem:
Dietetyk – Kamila Małucha

Dieta w chorobie refluksowej, zwanej również chorobą refluksową przełyku (GERD), jest podejściem żywieniowym,
które ma na celu zmniejszenie objawów tej dolegliwości, takich jak zgaga, pieczenie w klatce piersiowej i regurgitacja treści żołądkowej do przełyku. Jest to dieta, która pomaga w kontrolowaniu kwasów żołądkowych i łagodzeniu podrażnień przełyku.

Co Oferujemy:

 1. Unikanie Wywołujących Objawy Pokarmów: Nasza dieta eliminuje lub ogranicza spożycie pokarmów i napojów, które mogą nasilać objawy GERD, takich jak tłuste potrawy, czekolada, pomidory, alkohol i kofeina.

 2. Posiłki Wielokrotne i Porcje: Zachęcamy do spożywania mniejszych, częstszych posiłków, aby uniknąć przejedzenia i zmniejszyć ciśnienie w żołądku.

 3. Woda przed jedzeniem: Picie wody przed posiłkiem może pomóc w rozcieńczaniu kwasów żołądkowych.

 4. Unikanie Spicy Potraw: Ograniczamy spożycie pikantnych potraw, które mogą drażnić przełyk.

Korzyści Diety w Chorobie Refluksowej:

 • Łagodzenie Objawów: Dieta GERD pomaga w zmniejszeniu objawów zgagi, pieczenia w klatce piersiowej i regurgitacji treści żołądkowej.

 • Ochrona Przełyku: Dzięki zmniejszeniu kontaktu kwasów żołądkowych z przełykiem, dieta ta pomaga chronić przełyk przed uszkodzeniami.

 • Poprawa Komfortu: Osoby cierpiące na GERD mogą cieszyć się większym komfortem i jakością życia dzięki lepszemu zarządzaniu dietą.

 • Zdrowszy Żołądek: Dieta ta pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu kwasów żołądkowych i funkcjonowania układu trawiennego.

Co daje dieta w chorobie refluksowej?

Dieta refluks powinna być skomponowana zgodnie z dopuszczonymi w jadłospisie produktami, aby złagodzić objawy i poprawić stan zdrowia pacjenta. Aby odpowiedzieć na pytanie, co jeść z refluksem, ważne jest dokładne wyjaśnienie, czym jest refluks. Choroba refluksowa przełyku to cofanie się treści żołądka do przełyku. Refluksowi często towarzyszą nieprzyjemne objawy, takie jak pieczenie w przełyku, zgaga i refluks żołądkowy.

Dieta refluks zyskała w ostatnich latach na popularności ze względu na liczne korzyści zdrowotne. Skupia się ona na eliminowaniu i ograniczaniu pokarmów i napojów, które mogą wywoływać kwaśny refluks i inne problemy żołądkowo-jelitowe. Dzięki tej diecie można poprawić trawienie, zdrowie układu krążenia, metabolizm i ogólne samopoczucie. Dieta przy refluksie skupia się na spożywaniu mniejszych posiłków w ciągu dnia oraz włączaniu do nich produktów pełnoziarnistych, owoców i warzyw, niskotłuszczowych produktów mlecznych oraz chudych źródeł białka, takich jak ryby, fasola, orzechy czy drób bez nadmiaru tłuszczu lub skóry. Dieta refluks pomaga zmniejszyć objawy refluksu żołądkowego, takie jak zgaga czy niestrawność, poprzez dokonywanie zdrowszych wyborów w stylu życia. Jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie, rozważ zastosowanie diety na refluks żołądkowy!

Przypadki refluksu żołądkowego (zgagi) od czasu do czasu nie są niczym niezwykłym, ale niektórzy ludzie cierpią z powodu pieczenia, dyskomfortu, wzdęć i odbijania się prawie za każdym razem, gdy jedzą. Około 20% populacji cierpi na chorobę refluksową przełyku, przewlekłą chorobę refluksową zdiagnozowaną przez lekarza. Normalnie, zwieracz przełyku (rurka mięśniowa, która przepuszcza pokarm do żołądka, a następnie zaciska się, aby uniemożliwić jego powrót) chroni przełyk przed kwasem żołądkowym. Jednakże, jeśli zwieracz rozluźnia się, pokarm może wypchnąć w górę przez poluzowany otwór i może stworzyć refluks żołądkowy.

Jadłospis: Dieta Refluksowa

Dieta na refluks może być bardzo przydatnym narzędziem pomagającym zmniejszyć objawy refluksu. Dzięki starannemu planowaniu można dokonywać wyborów posiłków, które mają na celu zminimalizowanie szans na podrażnienie układu pokarmowego i wywołanie objawów refluksu. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu diety zawierają chude białka, niekwaśne owoce i warzywa, zdrowe tłuszcze i niskotłuszczowe lub beztłuszczowe produkty mleczne. Dodatkowo ważne jest, żeby kontrolować wielkość porcji, ponieważ zjedzenie zbyt dużej ilości na raz może spowodować dodatkową zgagę lub niestrawność. Jadłospisy dla osób cierpiących na refluks są doskonałym sposobem na zapewnienie, że stosujesz zbilansowaną dietę, która uwzględnia potrzeby żywieniowe związane z tym schorzeniem.

Dieta Refluks: Co można jeść?

Potrawy w diecie na refluks mogą być smaczne, a mimo to pomagają zmniejszyć objawy refluksu. Herbata z nektaru afrykańskiego, niskotłuszczowe białka, takie jak jajka, chude mięso, owoce morza i fasola, pełnoziarniste pieczywo i płatki śniadaniowe, a także warzywa, takie jak marchew, ziemniaki i ogórki, to produkty, które sprzyjają refluksowi, jeśli chcesz stosować dietę refluksową. Owoce, takie jak banany, jabłka, gruszki, jagody i melon, są również przyjazne dla osób cierpiących na refluks. Tak jak w przypadku każdej zmiany stylu życia, ważne jest, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej diety na refluks porozmawiać z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia, aby mogli oni zasugerować spożywanie konkretnych pokarmów, które są najlepsze dla twojej indywidualnej sytuacji i potrzeb związanych z refluksem.

Zobacz także inne diety w ofercie sklepu: Dieta Żołądkowa – Na Żołądek i Dieta Woreczek Żółciowy

Masz Pytanie? Napisz do mnie!


Lista produktów, które powodują refluks:

Pokarmy powszechnie znane jako wyzwalacze zgagi powodują rozluźnienie zwieracza przełyku i opóźniają proces trawienia, pozwalając pokarmowi dłużej siedzieć w żołądku, mówi Gupta. Najgorsi winowajcy? Pokarmy bogate w tłuszcz, sól lub przyprawy, takie jak:

 • Smażone jedzenie
 • Fast food
 • Pizza
 • Chipsy ziemniaczane i inne przetworzone przekąski
 • Chili w proszku i papryka (biała, czarna, cayenne)
 • Tłuste mięsa, takie jak bekon i kiełbasa
 • Ser

Inne pokarmy, które mogą powodować ten sam problem, to:

 • Sosy na bazie pomidorów
 • Owoce cytrusowe
 • Czekolada
 • Mięta pieprzowa
 • Napoje gazowane

*Umiar jest kluczowy, ponieważ wiele osób może nie być w stanie lub chcieć całkowicie wyeliminować tych pokarmów. Ale staraj się unikać spożywania problematycznych pokarmów późnym wieczorem, bliżej pory snu, aby nie siedziały one w żołądku, a następnie nie pojawiały się w przełyku, gdy kładziesz się w nocy. Dobrym pomysłem jest również spożywanie małych, częstych posiłków zamiast większe, cięższe posiłki i unikaj późnych kolacji i przekąsek przed snem.

8 Pokarmy, które pogarszają refluks żołądkowy

Czekolada — ulubiona uczta każdego ma swoją ciemną stronę; czekolada zawiera kofeinę, kakao i substancje roślinne, które mogą wywoływać zgagę. Ponadto substancja chemiczna zawarta w kakao rozluźnia LES, ułatwiając przedostawanie się treści żołądkowej do przełyku.

Mięta pieprzowa — znana z łagodzenia drażliwego jelita, mięta pieprzowa ma odwrotny wpływ na refluks żołądkowy. Mięta pieprzowa rozluźnia mięśnie używane do trawienia, a zrelaksowany LES to nieszczelny LES.

Tłuste potrawy — jeśli masz wrażenie, że tłuste potrawy spowalniają, masz rację. Rozluźniają twoje LES i są wolniej trawione niż inne pokarmy. Kiedy jedzenie dłużej zalega w żołądku, organizm reaguje wytwarzaniem większej ilości kwasu. Smażone potrawy, takie jak krążki cebulowe, są oczywistymi winowajcami, ale mięso, takie jak żeberka lub bekon, oraz produkty mleczne z pełnego mleka również powodują objawy.

Pikantne potrawy — Pikantne potrawy pogarszają refluks żołądkowy na dwa sposoby. Po pierwsze, kapsaicyna zawarta w wielu pikantnych potrawach może spowolnić trawienie. Ale zanim dotrze tak daleko, może podrażnić i tak już podrażniony przełyk.

Kwaśne pokarmy i napoje — Kwaśne pokarmy są częstymi czynnikami wywołującymi refluks żołądkowy. Pokarmy takie jak owoce cytrusowe i soki, pomidory i produkty z pomidorów, ananasy i sosy winegret mają wysoką zawartość kwasu, co przyczynia się do już i tak kwaśnego środowiska.

Czosnek — wiadomo, że czosnek, zwłaszcza surowy, powoduje zgagę i rozstrój żołądka u zdrowych osób. To sprawia, że jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że spowoduje problemy u osób cierpiących na refluks żołądkowy.

Cebula — Surowa cebula nie tylko doprowadza do płaczu; stymulują produkcję kwasów. Ten dodatkowy kwas naraża cię na zgagę.

Napoje zawierające alkohol, kofeinę lub gazy — zarówno alkohol, jak i kofeina rozluźniają LES, umożliwiając wyciek kwasu do przełyku. Bąbelki w nasyceniu dwutlenkiem węgla rozszerzają żołądek, wypychając zawartość żołądka do LES. To sprawia, że napoje gazowane, kawa i herbata oraz napoje alkoholowe są wyzwalaczami. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku napojów mieszanych, które mogą łączyć wyzwalacze.

Lista produktów, które pomagają zapobiegać refluksowi kwasu

Dobra wiadomość: istnieje wiele rzeczy, które możesz jeść, aby zapobiec refluksowi kwasu. Zaopatrz swoją kuchnię w produkty z tych trzech kategorii:

  • Żywność o wysokiej zawartości błonnika
   Pokarmy włókniste sprawiają, że czujesz się pełny, więc rzadziej się przejadasz, co może przyczyniać się do zgagi. Więc załaduj zdrowy błonnik z tych produktów:
  • Produkty pełnoziarniste, takie jak płatki owsiane, kuskus i brązowy ryż.
   Warzywa korzeniowe, takie jak bataty, marchew i buraki.
   Zielone warzywa, takie jak szparagi, brokuły i zielona fasolka.
   miska mieszanych orzechów
  • Żywność alkaliczna
   Pokarmy mieszczą się gdzieś w skali pH (wskaźnik poziomu kwasu). Te, które mają niskie pH, są kwaśne i częściej powodują refluks. Te o wyższym pH są zasadowe i mogą pomóc zrównoważyć silny kwas żołądkowy.

Żywność alkaliczna obejmuje:

 • Banany
 • Melony
 • kalafior
 • Koper włoski
 • Orzechy
 • Miska pokrojonego arbuza

8 pokarmów, które pomagają w refluksie żołądkowym

Warzywa i owoce inne niż cytrusowe — Oprócz „złej” żywności wymienionej powyżej, prawie wszystkie owoce i warzywa pomagają zmniejszyć wydzielanie kwasu żołądkowego. Są również niskotłuszczowe i niskocukrowe oraz dostarczają błonnika i ważnych składników odżywczych.

Produkty pełnoziarniste — Produkty pełnoziarniste o wysokiej zawartości błonnika, takie jak brązowy ryż, płatki owsiane i pieczywo pełnoziarniste, pomagają powstrzymać objawy refluksu żołądkowego. Są dobrym źródłem błonnika i mogą pomóc w wchłanianiu kwasu żołądkowego.

Chude białko — Niskotłuszczowe, chude źródła białka również zmniejszają objawy. Dobrym wyborem jest kurczak, owoce morza, tofu i białka jaj. Najlepsze sposoby na ich przygotowanie to pieczenie, smażenie, gotowanie lub grillowanie.

Fasola, groch i soczewica — poza tym, że są dobrym źródłem błonnika, fasola, groch i soczewica dostarczają również białka, witamin i minerałów.

Orzechy i nasiona — Wiele orzechów i nasion dostarcza błonnika i składników odżywczych oraz może pomóc w wchłanianiu kwasu żołądkowego. Migdały, orzeszki ziemne, chia, granat i siemię lniane to zdrowe wybory.

Jogurt — Jogurt nie tylko działa kojąco na podrażniony przełyk, ale dostarcza probiotyków, które wspomagają przewód pokarmowy. To także dobre źródło białka.

Zdrowe tłuszcze — Tłuszcz jest niezbędnym składnikiem odżywczym, ale spożywanie zbyt dużej ilości tłustych potraw może wywołać refluks żołądkowy. Pomocne może być zastąpienie niezdrowych tłuszczów tłuszczami nienasyconymi. Awokado, oliwa z oliwek, orzechy włoskie i produkty sojowe to dobry wybór dla zdrowych tłuszczów.

Imbir — Imbir ma właściwości przeciwzapalne i od wieków był stosowany w problemach żołądkowo-jelitowych. Imbir można dodawać do koktajli, zup, smażonych potraw lub innych potraw lub zaparzać jako herbatę.

dieta w refluksie

Dieta Refluksowa

Dla osób aktywnych, które chcą wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania, które ułatwią im trawienie, diety na refluks dostarczają jasnych wskazówek dotyczących tych zmian stylu życia. Ten rodzaj diety ma na celu zmniejszenie objawów refluksu poprzez wyeliminowanie takich produktów jak kawa, napoje gazowane, alkohol, czekolada, tłuste i smażone potrawy, owoce cytrusowe i pomidory. Zaleca się również unikanie sosów na bazie pomidorów i warzyw o dużej zawartości błonnika, takich jak brukselka i brokuły. W ich miejsce osoby stosujące dietę refluksową mogą spożywać grillowane lub lekko gotowane chude mięso, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu, niskokwasowe owoce jagodowe, takie jak borówki i żurawiny, owsiankę z niskotłuszczowym mlekiem jako przekąskę lub zamiennik posiłku, a także twarde, niemiętowe cukierki. Diety na refluks mogą być skuteczną opcją dla osób cierpiących na refluks, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie trawienne.

dieta w przypadku refluksu

Dieta w Przypadku Refluksu

Przepisy na dietę refluksową mogą być świetnym narzędziem, jeśli chodzi o pomoc w zwalczaniu objawów refluksu. Łącząc pokarmy, które są delikatne dla twojego brzucha i łatwe do strawienia, przepisy te mogą pomóc ci złagodzić refluks szybko i bez zbędnego zamieszania. Przepisy na dietę na refluks są nie tylko proste i łatwe do przygotowania, ale oferują też pewne korzyści zdrowotne - wiele składników przyjaznych dla refluksu jest również pełnych niezbędnych witamin i minerałów. Nie czekaj więc dłużej! Wykaż się kreatywnością w kuchni i już dziś zacznij przygotowywać pyszne przepisy na dietę refluksową, które sprawią, że poczujesz się zadowolony i wolny od objawów.

dieta przy refluksie

Dieta Refluksowa

Stosowanie diety, która ma na celu zmniejszenie refluksu żołądkowego, może pomóc w złagodzeniu nieprzyjemnych objawów. Osoby powinny ograniczyć spożywanie smażonych i tłustych potraw, alkoholu, kofeiny, produktów cytrusowych, czosnku, cebuli i mięty pieprzowej. Korzystne może być również częstsze spożywanie mniejszych posiłków w ciągu dnia. Pokarmy, o których wiadomo, że poprawiają trawienie, to owies i otręby pszenne, tłuste ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz pokarmy bogate w probiotyki, takie jak jogurt, kefir i kimchi. Dodatkowo, osobom cierpiącym na refluks żołądkowy zaleca się unikanie pikantnych i wywołujących uczucie sytości potraw oraz spożywanie posiłków co najmniej dwie do trzech godzin przed pójściem spać. Wprowadzenie zmian w diecie w połączeniu z innymi modyfikacjami stylu życia, takimi jak rzucenie palenia i zmniejszenie stresu, przyniesie prawdopodobnie największe korzyści.

Tabela produktów przy diecie w chorobie refluksowej

 Najlepsze pokarmy na refluks żołądkowyNajgorsze pokarmy na refluks żołądkowy
Owoce i warzywa
 • Banany
 • Melony
 • Pokarmy o stosunkowo większej zawartości wody
 • Owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze i grejpfruty
 • Owoce tropikalne o wysokiej kwasowości, takie jak ananas i kiwi
 • Pomidory i inne kwaśne warzywa0
Węglowodany i skrobie
 • Złożone węglowodany, takie jak pieczywo pełnoziarniste
 • Brązowy ryż
 • Ziemniaki i Słodkie Ziemniaki
 • Owsianka
 • Chipsy cookie i przetworzone przekąski
 • Smażone potrawy zawierające węglowodany, takie jak frytki
 • Przyprawione węglowodany, które powodują zgagę
Inne potrawy
 • Chude mięso: mięso, które jest w 90-95% chude, takie jak kurczak, indyk i ryby
 • Jaja i białka jaj
 • Fasola i tofu
 • Orzechy i nasiona
 • Tłuszcze nienasycone, takie jak oliwa z oliwek, olej z awokado
 • Woda i inne napoje na bazie wody, które zapewniają nawodnienie
 • Smażone i tłuste mięsa, takie jak bekon, kiełbasa oraz wysokotłuszczowa wołowina i wieprzowina
 • Potrawy z sosami pomidorowymi, takie jak pizza lub niektóre makarony
 • Czosnek i cebula
 • Potrawy etniczne, które mogą być szczególnie pikantne
 • Tłuszcze nasycone, takie jak masło i smalec
 • Alkohol, napoje gazowane i napoje zawierające kofeinę

Najczęściej zadawane pytania przy diecie refluksowej

Jaka jest różnica między zgagą, refluksem żołądkowym a GERD?

Technicznie rzecz biorąc, zgaga to uczucie, które odczuwasz w klatce piersiowej, nie mające nic wspólnego z sercem, kiedy kwas żołądkowy podnosi się z żołądka. Jest często określany jako refluks żołądkowy i oba są używane zamiennie, ponieważ refluks żołądkowy ma miejsce, gdy kwas żołądkowy przemieszcza się w górę przewodu pokarmowego.

GERD, inaczej znany jako choroba refluksowa przełyku, występuje wtedy, gdy zgaga lub refluks żołądkowo-przełykowy staje się przewlekły , co oznacza, że ​​często występuje, czasami więcej niż dwa razy w tygodniu.

Jak zaczyna się refluks żołądkowy?

Wraz z wiekiem nasze mięśnie tracą napięcie i zaczynają funkcjonować mniej efektywnie. Jest to istotne, ponieważ istnieje pierścień mięśniowy, znany jako dolny zwieracz przełyku (LES), który oddziela nasz żołądek od przełyku. Rolą tego mięśnia jest działanie jako jednokierunkowa brama umożliwiająca przepływ pokarmu przez przełyk do żołądka. Jednak wraz z osłabieniem napięcia mięśniowego zwieracz staje się mniej skuteczny w wykonywaniu tej pracy, w wyniku czego możemy doświadczyć refluksu.

GERD występuje, gdy zgaga utrzymuje się, na przykład przez okres dwóch tygodni, kiedy leczono ją lekami dostępnymi bez recepty. Jeśli często doświadczasz objawów i czujesz, że przeszkadzają Ci w codziennym życiu. W takim przypadku sugerujemy skorzystanie z pomocy medycznej, ponieważ możesz mieć GERD.

Jakie są objawy refluksu żołądkowego?

Objawy różnią się od ciepłego do palącego bólu odczuwanego w środku klatki piersiowej, który wznosi się w kierunku gardła. Niektórzy chorzy skarżą się na nieprzyjemny smak w ustach lub nieświeży oddech. Wszystkie te objawy są zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę, że refluks polega na cofaniu się kwaśnej treści żołądka do przełyku lub przełyku. W najłagodniejszym przypadku jest to nieprzyjemne, ale może stać się poważniejsze. Podczas gdy wyściółka żołądka chroni się przed kwasowością potrzebną do trawienia, jeśli wystarczająca ilość refluksu przedostaje się z powrotem do przełyku, może to z czasem doprowadzić do stanu zapalnego, a nawet wrzodów.

Co to jest niestrawność kwasowa?

Niestrawność kwaśna to czasem tylko wymyślne określenie zgagi, chociaż objawy niestrawności mogą często oznaczać konsultację z lekarzem. Odnosi się to do uczucia pieczenia lub dyskomfortu związanego z przemieszczaniem się kwasu przez przewód pokarmowy z żołądka. Uczucie często pochodzi ze środka klatki piersiowej. Można to również nazwać refluksem żołądkowym.

Co to jest refluks żołądkowy?

Refluks żołądkowy, często określany jako zgaga, jest jedną z najczęstszych dolegliwości trawiennych, dotykającą około jednego na pięciu dorosłych w Wielkiej Brytanii. Dla wielu z tych osób okazjonalna zgaga lub zwracanie pokarmu jest nieprzyjemnym doświadczeniem, ale nie prowadzi do niczego poważniejszego. Zwykle opisuje się go jako ból lub pieczenie w klatce piersiowej, które pojawia się po jedzeniu. Typowym scenariuszem wyzwalającym może być pochylanie się, aby załadować zmywarkę po zjedzeniu obfitego, ciężkiego lub pikantnego posiłku.

W jaki sposób odżywianie pomaga lub utrudnia refluks żołądkowy?

Co, kiedy i jak jesz, może pomóc w radzeniu sobie z objawami. Jedzenie mniejszych, częstszych posiłków w ciągu dnia i unikanie jedzenia w ciągu trzech godzin przed snem wydaje się pomagać niektórym cierpiącym. Dobre przeżuwanie i jedzenie w powolny i zrelaksowany sposób może być również użyteczną strategią, podobnie jak zmniejszenie zawartości tłuszczu i węglowodanów (zwłaszcza cukrów prostych) w posiłku. Warto pamiętać, że to, co wywołuje zgagę, będzie dla ciebie osobiste, co oznacza, że ​​to, co pomaga w radzeniu sobie z nią, będzie również zależeć od twojej własnej podróży odkrywczej.

Opinie o PaniDieta.pl

Adam Kuźniarz
Adam Kuźniarz
Read More
Pani Kamila to dietetyk jedyny w swoim rodzaju! Cechuje się wysokim profesjonalizmem i szczerością w każdym zadaniu, którego się podejmuje. Jej kompleksowe podejście w połączeniu z nowatorskimi interwencjami oraz dogłębną spersonalizowaną oceną i testami czynią z niej bardzo wyjątkową dietetyczkę / dietetyk. Mocno wierzy w prawidłowe odżywianie i stosowanie najwyższej jakości dostępnych suplementów diety, dając tym samym swoim klientom możliwość szybkiego osiągnięcia i utrzymania osobistych celów zdrowotnych oraz szczęśliwszego, zdrowszego i dłuższego życia.
Krzysztof Radwan
Krzysztof Radwan
Read More
Przekonałem się, że Pani Kamila ma ogromną wiedzę na temat żywienia i wszystkiego, co ma związek ze zdrowiem. Konsultuję się we wszystkich aspektach żywienia, niezależnie od tego, czy dotyczy to mnie, czy moich dzieci. Ufam jej radom. Dzięki PaniDieta właścicielka przedszkola, w którym wysłać nasze dzieci, zdała sobie sprawę, jak ważne jest karmienie dzieci zdrową żywnością i wprowadziła zmiany w szkole. Mogę tylko polecić PaniDieta.pl
Emilia Platowicz
Emilia Platowicz
Read More
Muszę powiedzieć, że po 9 tygodniach bycia pacjentką PaniDieta mój styl życia zmienił się całkowicie na lepsze! Po raz pierwszy czuję całkowitą kontrolę i zupełnie nowe spojrzenie na życie. Wcześniej byłam ciągle przygnębiona ; słodkie pokarmy, takie jak ciasta i lody, były moim pocieszycielem. Teraz jestem na diecie, pilnuję jedzenia i nieprzerwanie ćwiczę. Czuję się świetnie! Dziękuję za pomoc w dokonaniu trwałych zmian w moim stylu życia!
Previous
Next
4.2/5 - (4 votes)