Dieta 1200 Kcal

Kategoria:

49.00 

Ilość Dni: 7
Ilość posiłków w ciągu dnia:
5
Kaloryczność: 1200 kcal
Możliwość powtarzania: Tak
Czas wysłania: do 12h
Plan dietetyczny zawiera:

📋  7-Dniowy Jadłospis
🛒  Lista Zakupów
📝  Wydruk na Lodówkę

Czym jest dieta 1200 kcal?

Dieta 1200 kcal to sposób żywienia, który ogranicza liczbę spożywanych codziennie kalorii do poziomu 1200 kalorii.  Ta dieta jest uważana za dietę niskokaloryczną, ponieważ dostarcza znacznie mniej kalorii niż większość przeciętnych dorosłych potrzebuje do utrzymania stałej wagi.  Wielu pracowników służby zdrowia, w tym lekarze i dietetycy, zaleca diety niskokaloryczne jako strategię odchudzania. Powszechnym zaleceniem dotyczącym utraty wagi jest zmniejszenie spożycia kalorii o 500 do 750 kalorii dziennie. Generalnie odpowiada to diecie niskokalorycznej od 1200 do 1500 kalorii dziennie dla dorosłych kobiet i od 1500 do 1800 kalorii dziennie dla dorosłych mężczyzn.

Należy pamiętać, że 1200 kalorii znajduje się na dolnym końcu zalecanego zakresu diet niskokalorycznych dla kobiet i należy uważać na tego typu diety gdy mamy problemy np, z tarczycą. Dla takich osób w naszym sklepie mamy produkty takie jak dieta nadczynność tarczycy lub dieta niedoczynność tarczycy.

Dieta niskokaloryczna 1200 kcal dla kobiet

Niektórzy badacze klasyfikują diety niskokaloryczne jako nawyki żywieniowe, które zapewniają od 800 do 1200 kalorii dziennie. Diety te są zwykle przestrzegane przez krótkie okresy, od kilku tygodni do kilku miesięcy, w celu przyspieszenia utraty wagi. Diety bardzo niskokaloryczne, poniżej poziomu 1200 kcal są często stosowane w warunkach klinicznych pod nadzorem lekarza, w ośrodkach odchudzających. Jednak są one również popularne wśród ogółu społeczeństwa.

Diety te generalnie zachęcają do stosowania produktów „niskokalorycznych”, „beztłuszczowych” i „niskotłuszczowych” w celu utrzymania niskiego spożycia kalorii i generalnie obejmują liczenie kalorii, aby pomóc pacjentom pozostać poniżej ich dziennego limitu. Podczas gdy dieta 1200 kcal może być odpowiednia na krótki okres w niektórych sytuacjach, 1200 kalorii to zdecydowanie za mało dla większości dorosłych. Chociaż możesz początkowo szybko schudnąć, jeśli drastycznie zmniejszysz spożycie kalorii, badania pokazują, że diety niskokaloryczne rzadko pomagają zmniejszyć wagę na dłuższy okres czasu.

Szybka utrata wagi na diecie 1200 kalorii

Dieta 1200 kalorii jest uważana za dietę niskokaloryczną. Diety niskokaloryczne są stosowane w celu przyspieszenia utraty wagi i czasami są przepisywane przez pracowników służby zdrowia. Tworzenie deficytu kalorii jest niezbędne do utraty wagi. Zmniejszenie liczby kalorii o 500 do 750 kalorii dziennie, zgodnie z zaleceniami niektórych lekarzy, powinno pomóc schudnąć, przynajmniej w krótkim okresie. Liczne badania wykazały, że diety niskokaloryczne, w tym diety 1200 kalorii, mogą sprzyjać utracie wagi. Na przykład badanie przeprowadzone na 3093 otyłych osobach wykazało, że nadzorowana przez lekarza dieta zawierająca 1200 kcal zastępująca posiłek w okresie 12 miesięcy spowodowała średnią utratę tłuszczu na poziomie 5,7%.

W innym badaniu dorośli stosowali komercyjny program odchudzania, który był na poziomie pomiędzy dietą 1500 kcal i dietą 2000 kcal dziennie. Po roku ci, którzy byli na diecie 1200 do 1500 kalorii dziennie, mieli średnią utratę wagi 6,8 kg. Badania wykazały, że początkowa utrata masy ciała przy dietach niskokalorycznych, takich jak diety 1200 kalorii, jest generalnie szybka i znaczna, ale często następuje po niej większy przyrost masy ciała niż w przypadku diet z umiarkowanym ograniczeniem kalorii.

Dzieje się tak, ponieważ diety niskokaloryczne wywołują zmiany metaboliczne, które oszczędzają energię i zapobiegają utracie wagi, w tym zwiększony apetyt, utratę beztłuszczowej masy ciała i zmniejszenie spalanych kalorii, co utrudnia ich utrzymanie.