Profesjonalna dieta na Twoją kieszeń!

Czy warto wybrać się na wizytę do dietetyka

CZY WARTO WYBRAĆ SIĘ NA WIZYTĘ DO DIETETYKA?

Masz wrażenie, że ostatnio Twoja waga jest za niska lub za wysoka…

Odczuwasz pogorszenie samopoczucia lub dokuczają Ci poważniejsze problemy zdrowotne…

Może, jako wegetarianin lub weganin brakuje Ci pomysłów na komponowanie dań zapewniających pełne zapotrzebowanie energetyczne…

A może jesteś zbyt zapracowany by gotować w domu, co narzuca Ci konieczność korzystania z oferty gastronomicznej na mieście…

Nawet, jeśli żaden z powyższych powodów Cię nie dotyczy, po prostu szukasz przepisu na piękniejszą sylwetkę, czy lepsze samopoczucie…

Pamiętaj, że każdy powód jest dobry by zacząć, podjąć wyzwanie i zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

Zmiana nawyków żywieniowych, czy odpowiednio skomponowany jadłospis jest idealnym rozwiązaniem. Niezależnie od wieku i trybu życia nasz organizm potrzebuje odpowiednich produktów, które będą wspierać jego pracę.

Wizyta u dietetyka online to słuszny krok, aby zaczerpnąć wiedzy i raz na zawsze uporać się z problemami dieto zależnymi.

Taka wizyta budzi jednak wiele obaw. Czy na pewno jestem gotowa na żywieniową rewolucję? Być może informacje, które usłyszę postawią moje przyzwyczajenia pod dużym znakiem zapytania? Czy jeśli powiem A, będę gotów podjąć kolejne kroki? Niezależnie od wątpliwości pamiętaj, że spotkanie z dietetykiem, może dać Ci same korzyści.

PIERWSZE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM:

  • Zostaje sprawdzony Twój dotychczasowy jadłospis i upodobania żywieniowe
  • Przeprowadza się dokładną analizę składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej (sprawdzając zawartość tłuszczu, wody, tkanki kostnej i mięśniowej w organizmie)
  • Zostaje określony wiek metaboliczny organizmu, który powinien być czerwoną lampką do zmian
  • Ustala się cele kuracji i planuje czasowy plan jej realizacji
  • Pacjent otrzymuje szereg porad dietetycznych i informacji na temat zdrowego odżywiania, ponadto uczy się dobierać produkty i komponować dania w zgodzie z celami kuracji
  • Zostaje przedstawiony osobisty plan żywieniowy na czas kuracji w oparciu o jej potrzeby, styl życia, czy ograniczenia związane z pracą i rodziną

Pamiętajmy, że tylko staranne, indywidualne podejście do diety, przygotowanie jej wyłącznie pod kątem pacjenta, jest jedyną szansą jej powodzenia. Specjalista dysponuje nie tylko szeroką wiedzą na temat skutecznych metod, ale również wie, jakie są konsekwencje nieprawidłowego podejścia do diety.

Większość internetowych diet i schematycznych propozycji walczenia z wagą, może wyłącznie zaszkodzić, doprowadzając do rozregulowania metabolizmu – a w efekcie przybrania jeszcze większej ilości kilogramów – efekt jo-jo. Dodatkowo efekt jojo może być większy, gdy potrzebujesz przykładowo diety niedoczynność tarczycy. A na zakończenie kilka dodatkowych informacji, które pozwolą Ci przygotować się do spotkania:

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u dietetyka? Na pierwsze spotkanie z dietetykiem należy zarezerwować ok 90 min. i przyjść z przygotowaną listą posiłków spożywanych w ciągu trzech dni (dwa dowolne dni pracy i jeden dzień wolny osoby badanej zapisany na kartce). Ze względu na dokładność wyników badania impedancji bioelektrycznej, pomiar jest przeprowadzany bez obuwia oraz skarpetek. Należy odczekać ok 2 godz. po posiłku, po wypiciu dużych ilości wody, po kąpieli lub saunie.

Co to jest badanie impedancji bioelektrycznej? Analiza składu ciała za pomocą urządzenia Tanita BC 601 jest badaniem szybkim, prostym i bardzo dokładnym. Wystarczy kilka sekund, aby wykonać pomiar wagi, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, masy tkanki kostnej, masy tkanki mięśniowej i możliwość odczytu tych parametrów dla poszczególnych segmentów ciała jak lewa ręka, prawa, lewa noga, prawa i całego tułowia. Ponadto możliwość ustalenia wieku metabolicznego i wskaźnika podstawowej przemiany materii powoduje, iż proces kształtowania sylwetki staje się łatwiejszy i skuteczny jak nigdy dotąd a efekty można obserwować natychmiast.

Jakie są przeciwwskazania? Do przeciwwskazań, mogących wpłynąć na wiarygodność pomiaru badania impedancji bioelektrycznej są: aktywność fizyczna (pomiar należy wykonywać przed treningiem siłowym lub w dniu wolnym od aktywności fizycznej), cykl menstruacyjny kobiet (na wizytę należy umówić się w dniach wolnych od miesiączki).

Badania nie można zastosować u osób z metalowymi implantami, takimi jak: rozrusznik serca, defibrylator, steny, metalowe szwy w sercu, duże implanty, osobom z wszczepionym urządzeniem nadającym sygnał elektryczny, jak np. sztuczne serce, sztuczne płuco, itd.

Użycie analizatora, należy skonsultować z lekarzem, w przypadku kobiet w ciąży, kobiet z urządzeniem antykoncepcyjnym, osób, które mogłyby doznać uszczerbku psychicznego przez nawet najmniejszą elektryczną stymulację